Başlık : TÜRKİYE PARTİSİ
İçerik : Genel Başkanı Sayın Abdüllatif ŞENERR17;i, İstanbul Kafkas Kültür Derneği (06.04.2010 günü) ağırlamış ve Sayın Şener: R20;İktidara geldiğimizde AbhazyaR17;nın bağımsızlığını tanıyacağızR21; demişR30;

Kırklı yıllarda, Kayseri duvar dibi hocaları camiden çıkmış, ülknin nasıl düzeleceği konusunda sohbet ediyorlarmış. Herkes birşeyler söylüyor fakat Haceyfen-dinin biri hiç konuşmuyormuş! Zorlamışlar: "Ne deyim" demiş, "Hani o bizim hoşlanmadığımız Çerkes'ler varya, ne zaman onlar bu memleketi idare eder hale gelirse işte o zaman bu memleket düzelir" demiş!.. Bu Haceyfen-di bir şeyin farkındadır: Her şeyin çıkar ve para olmadığının!

Türkiye'de her şeyin satın alınabileceği anlayışı yaygındır. Siyasetin ümit bezirganlığı olarak değerlendirildiği, yalan söylemeden, harcama yapmadan, dini ve ideolojık eğilimlere sapmadan iktidar olunamayacağını bilenler, dürüst ve işilikli insanlar kolay-kolay siyasete girmezler.

TürkiyeR17;de Siyaset yanlış finanse edilmektedir. Bu kadar çıkar çatışmasının, bu kadar manevi yozlaşmanın, bu kadar bağrışmanın yaygın olduğu bir ortamda Sayın ŞenerR17;in değil iktidar olması bu kirliliği bir nebze azaltabilmesi bile ülke için büyük hizmet ve başarı olur.

AbhazyaR17;nın tanınması konusu ise: Sovyet Sisteminin dağılışından sonra Demirel Hükümetinin oluşturduğu Türkiye dış politikasının çökmesi anlamına gelir ve AK PARTİ Hükümetinin söyleyipte başaramadığı M. KemalR17;in R20;Yurtta sulh, cihanda sulhR21; ilkesine uygun bir hareket bulunulmuş olur. Sayın A. ŞenerR17;e gönülden başarılar diliyorum.

Saim Tuc, BicR17;ra
Yazar : Saim TUÇ
[- Sayfayı yazdır - ]
Haberler yazarlarını bağlar. Hiçbir şekilde 6kesek.com sorumlu tutulamaz.