Başlık : mahkeme salonundan naklen
İçerik : haber tüm amerikada şok etkisi yaratmıştı.ünlü bir futbolcu,eşini öldürmekle suçlanıyordu.futbolcu olayın tek kuşkulusu olarak,poisin televizyonlardanda naklen yayınlanan heyecanlı takibi sonunda yakalanmıştı ama eşinin cesedi ortada yoktu.
duruşma filmleri aratmayacak düzeydeydi.futbolcu sanık sandalyesinde oturuyordu.kucak dolusu parayla tuttuğu avukatı yargıca ve sanığa sırtı dönük heyecanlı cümlelerle jüriyi ikna etmeye çalışıyordu.
sayın jüri müvekilimin suçsuz olduğuna yürekten inanıyorum.bana az sonra sizlerde inanacaksınız.neden mi? bakın şimdi ona kadar sayacağım ve müvekkilimin öldürdüğü iddia edilen eşi bu kapıdan içeri girecek.1,2,3,4,5,6,7,8,9,10
avukat saymayı bitirince tüm jüri üyeleri kapıya döndü.kimse içeri girmedi.üyeler soran gözlerle avukata bakıyorlardı.avukat adeta bir savunma dehasıydı.bu deneyimden sonra "öldürücü" darbesini yaptı.
bakın sizde kadının öldüğüne inanmıyorsunuz,çünkü hepiniz onun gireceğini sanarak kapıya baktınız.işte kararınızı buna göre vermenizi talep ediyorum.
jüri,ünlü futbolcuyu suçlu bulduğunu bildirdi ve davabu biçimde sonuçlandı.mahkeme çıkışında avukat,bayan jüri başkanına yaklaştı.
10 kadar saydığımda sizde öteki jüri üyeleri gibi kapıya baktınız,dedi.neden böyle bir karara imza attınız?
bayan jüri başkanı
doğru haklısınız diyerek karşılık verdi bende kapıya baktım ama... müvekkiliniz bakmıyordu.çünkü onun öldüğünü biliyordu.
Yazar : sibel akkaya
[- Sayfayı yazdır - ]
Haberler yazarlarını bağlar. Hiçbir şekilde 6kesek.com sorumlu tutulamaz.