Başlık : fıkra
İçerik : --------------------------------------------------------------------------------

Birbirine ağır şakalar yapan biri Kabardey biri abzekh iki arkadaş.

Günlerden birgün abzek Kabardey'in köyüne gidiyor eve uğruyor kardeşleri karşılıyor.Abimiz tarlada az sonra gelir diyorlar abzekh tamam geliyorum atımı ahıra bağlayayım diyor.

Atı ahıra götürüyor Kabardey'in tek mal varlığı olan ihtiyar ineğe gözü takılıyor ve yüzüne haylaz bir gülümseme geliyor dur ben şu Kabertay'a hayatta cevap veremeyeceği bir şaka yapayım diyor ve bıçağını çıkarıp ihtiyar ineğin dudaklarını kesiyor. İneğin dişleri göründüğü için sanki gülüyormuş gibi görünüyor.

abzek eve geçip oturuyor.

Az sonra Kabardey geliyor tarlada çalıştığı dirgen v.s gibi gereçleri ahıra bırakmak için girdiğine ineğinin o halini görünce şok oluyor.

Bakıyorki hatukoy'in atı, "dur ben sana sorarım diyip bıçağını çıkarıyor ve atın kuyruğunu kökten kesiyor"

Geçip içeri hiçbirşey olmamış gibi arkadaşıyla merhabalaşıyor ikiside birbirlerine birşey belli etmeden oturuyorlar. Saatler sonra abzek ben gideyim artık diyor ve evden çıkıyorlar abzek özellikle ineğin o halini göstermek için öne düşüyor hızlı adımlarla ahıra doğru gidiyor Kabardey peşinde, abzek ahırın kapısını aralayıp görünen ineği göstererek "Aaaa bu senin inek neye gülüyor yauww" diye alaycı bir şekilde soruyor Kabardey kapıyı tamamen aralıyor ve kuyruğu kesik atı göstererek valla bilmiyorum senin ata gülüyor olmasın"
__________________
Yazar : hayrullah yıldız
[- Sayfayı yazdır - ]
Haberler yazarlarını bağlar. Hiçbir şekilde 6kesek.com sorumlu tutulamaz.