Site Ana Sayfa> Altıkesek Köyü Forumları>>>Öneri, İstek ve Şikayetleriniz >>>Önerileriniz
Gönderen Mesajlar
İsmail ÇELİK

Administrator


Şehir: Kayseri
Adı: İsmail
Mesaj: 212
Ö.M.
Önerileriniz
13 Ekim 2007 Cumartesi Saat: 16:41


Merhaba,
Bana gerek özel mesaj, gerekse mail ile önerilerde, isteklerde bazende şikayetlerde bulunuyorsunuz. Bende elimden geldiği kadar bu isteklerinize cevap vermeye çalışıyorum. Bundan sonra bu gibi isteklerinizi bu bölümden yazarsanız hep beraber çözüm yollarını tartışarak çözüme kavuşturabiliriz.
Saygılarımla..


Sponsor Bağlantılar

BU KONUYU PAYLAŞIN

Share |

ahra
Eski Üye


Şehir: ankara
Adı: sevil
Mesaj: 14
Ö.M.
Ynt: Önerileriniz
26 Şubat 2008 Salı Saat: 19:28

Mesaj Değiştirildi.
Değiştirilme Tarihi: 26 Şubat 2008 Salı Saat: 19:33, Değiştiren: ahra

merhabalar..
kültürümüzün, ırksal özelliklerimizin temelini oluşturan seçicilik ve seviyelilik özelliklerini köyümüzün ve dolayısıyla bizlerin aynası bu sitenin de barındırması ve bunlar etrafında şekillenmesi gereğinden yola çıkarak nacizane önerilerim olacak.
fotoğraflar bölümünde \\\"kişisel\\\" başlığı dahilindeki araba fotoğrafları ya da moda kataloklarından fırlama potansiyeli ve eğilimi yüksek bir çok fotoğrafın yersiz olduğu ve bölüme alınan fotoğafların özellikle seçilerek alınması gerektiği görüşündeyim. kişisel fotoğraflar bölümünde aile,düğün ya da muhabbet fotoğrafları(paylaşım değeri yüksek fotoğraflar) daha anlamlı olacaktır.
bir ikinci önerim(ki bunu şiddetle öneriyorum) oyun bölümünün kaldırılması yönünde olacak. oyun oynamak isteyen hemşerilerimizin,komşularımızın başka siteleri ziyaret etmeleri daha uygun olacaktır.
diğer bir husus ise haberler bölümünün hiç bir ziyaretçinin ilgisi dahilinde olmayışı, bu utanılacak bir şey olmalı değil mi? gerek Aphazya'dan gerek diyasporadan alacağıımız haberlerden daha özel daha değerli ne olabilir ki? bu konuda ziyaretçilerin ilgisizliği yanında haberlerin de yetersizliğinin payı var gibi.. belki daha kapsamlı bir çalışma yapılabilir..
köyümüze ait bu sitenin açılmasında ve işleyişinde emeği geçen herkese saygı ve şükran duyuyorum. bu büyük bir adımdır. hep birlikte göstereceğimiz titizlik sitemizi; tarihimizi, anılarımzı, mevcut faaliyetlerimizi, gelecek kaygılarımızı paylaştığımız elit bir ortam haline getirmek adına son derece önemli ve gereklidir...
sevgiyle..
Ajipha Sevil
erdinç
Bizden Biri


Şehir: antalya
Adı: erdinç
Mesaj: 118
Ö.M.
Ynt: Önerileriniz
03 Mart 2008 Pazartesi Saat: 11:43


merhaba öncelikle aramıza hoşgeldiniz.Sitemizdeki paylaşımlarla ilgili eleştirinize katılmıyorum.Çünkü burası sanal bir ortam bizler köyünden ve köylülerinden çok uzakta yaşayan insanlarız.Biz köyümüzde yaşadığımız zamanlarda neleri paylaşıp yaşıyorsak (buna oyunlarda dahil)burdada her tür paylaşımı yapmalıyız.Oyun oynamak isteyen başka siteye girsin demişsiniz.Burası benim köyümün sitesi benim köyümün insanları bana bu şekilde imkan sunmuşlar ve ben sabah ofisime girer girmez önce bu siteyi açıyorum kim neler yazmış köyümde neler olmuş uzun zamandır görmediğim kim siteye üye olmuş.Neden ben başka bir siteye gireyim kendi özüm varken ben burdaki ortama katılırken yaptığım şeylerin kime ne zararı var.Bu site sayesinde ben yıllardır yapmadığım şeyleri yapıyorum şiir yazıyorum gönderilen yazıları okuyorum yorum yazıyorum.Benim için herşey iş ken yoğun çalışırken buna zaman ayırıyorum.Fikrim olmayan konulara yazmıyorum beğenmediğim bölümlere girmiyorum ama paylaşmak için ne yapabilirsem onu yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince.Sizde öyle yapabilirsiniz haberleri okuyup yorum yazabilirsiniz yada yeni haberler bulup gönderebilirsiniz.Sizin gibi düşünenler sayesinde haber bölümü eminim daha aktif olacaktır.Bu konudaki paylaşımlarınızı şahsen kendi adıma bekliyorum.Sonuçta insanlar bu siteyi düşünüp kurmuşlar ve bizlerin katılımlarıyla birşeyler yapılacak sizde istediğiniz bu konuda destek olun arkadaşlarımıza çünkü bu siteye 8 yaşından tutunda daha ileriki yaşlarda büyüklerimizde katılıyorlar.Ben kendi adıma o yaşlarada iniyorum benden büyük thamadeleriminde tecrübelerine saygı duyup ders alıyorum.Ve bence herşey çok seviyeli ve güzel gidiyor yeni açılmış bir site olmasına rağmen.Sonuçta düşüncelerinize saygı duyuyorum ama size katılmıyorum.Sizde buyrun kendinizce olmasını istediğiniz konuları bizlerle paylaşın biz o konulardada sizlere destek verelim ve sizden yeni şeyler öğrenelim.TEŞEKKÜR EDİYORUM
İsmail ÇELİK

Administrator


Şehir: Kayseri
Adı: İsmail
Mesaj: 212
Ö.M.
Ynt: Önerileriniz
03 Mart 2008 Pazartesi Saat: 23:48


Merhaba Sevil Hnm,
Önerileriniz için tşk ederim. Önerilerinizi dikkatle inceledim, sırasıyla değineyim.

Birinci önerinizde fotoğraf galerisindeki gereksiz fotolardan bahsetmişsiniz. Bu fotoğrafları gönderen arkadaşlarımız gönderdikleri fotoğrafları size ne kadar gereksizde görünse ilgi alanlarına girdiği için hoşlarına gidiyor ve sitede görmek istiyorlar, bizde seçici davranıp yok arkadaş bunu biz sevmedik siliyoruz dersek siteye olan paylaşımı baltalamış oluruz bu nedenle fotoğraf albümünü kategorilere ayırmış bulunmaktayız. Dolayısı ile bu öneriniz halen değerlendirme aşamasındadır.

İkinci öneriniz bölümün yetersiz olduğunun farkındayız ve yakında kaldırılacaktır.(forumdaki oyun bölümü değil sitedeki oyun bölümü)

Üçüncü ve son önerinize gelince zamanla bölümün kullanım alanın artacağını ve üyelerimizin ilgisini çeken haberleri bizimle paylaşacağını ümid ediyorum. Bu bölümü hep beraber kalkındırmalıyız. Yani duyurularınızı, haberlerinizi, size ilginç gelen olayları (tüm üyelerimizi kasdererek söylüyorum)yazmalısınız ki bölüm hak ettiği ilgiyi görsün ve olaylardan daha çok haberimiz olsun.

Sonuç ve değerlendirme :
Sonuç olarak bu siteyi inşa ederken bir kaç kişinin görüş ve fikirlerini yansıtsın diye oluşturmadık, tüm üyelerimiz tüm bölümlere içerik ekleme özgürlüğüne sahiptir. Ama geçmiş olaylarda bu özgürlük kötüye kullanılıp hiç alakası olmayan tartışmalara sürüklenmek istenmiş ve genel toplum düzenine aykırı kullanılmaya çalışılmıştır. Bu olaylar neticesinde sitenin bir çok bölümüne onay sistemi ilave edilmiştir. Bu demek oluyor ki sitemizin önemle üzerinde durduğu genel ahlak ve toplum düzenine uygun her türlü içerik paylaşıma serbesttir.

Bu meyanda önerileriniz için tekrar teşekkür eder rahatsız olduğunuz durumları bize bildirmenizi ve uyarmanızı bundan sonrada bekleriz.

Site Yönetimi
ahra
Eski Üye


Şehir: ankara
Adı: sevil
Mesaj: 14
Ö.M.
Ynt: Önerileriniz
07 Mart 2008 Cuma Saat: 16:28

Mesaj Değiştirildi.
Değiştirilme Tarihi: 07 Mart 2008 Cuma Saat: 16:31, Değiştiren: ahra

\"Oyun oynamak isteyen başka siteye girsin demişsiniz.Burası benim köyümün sitesi benim köyümün insanları bana bu şekilde imkan sunmuşlar\"
\"İkinci öneriniz bölümün yetersiz olduğunun farkındayız ve yakında kaldırılacaktır.\"
bunun için gerçekten teşekkürler (oyun konusunda acitasyona gerek duyulmamalı, paylaşımdan kasıt bu olmamalı)
\"ve ben sabah ofisime girer girmez önce bu siteyi açıyorum kim neler yazmış köyümde neler olmuş uzun zamandır görmediğim kim siteye üye olmuş.Neden ben başka bir siteye gireyim kendi özüm varken ben burdaki ortama katılırken yaptığım şeylerin kime ne zararı var.\"
zarar değil çizgi meselesi...
\"Bu fotoğrafları gönderen arkadaşlarımız gönderdikleri fotoğrafları size ne kadar gereksizde görünse ilgi alanlarına girdiği için hoşlarına gidiyor\"
araba fotoğrafları ve moda katoloğu eğilimli fotoğraflar sırf hoşa gittiği için yayınlanmalı mı(bu konudaki önerim aile büyüklerimiz kaynaklıydı ben aracıları oldum,haklı olduklarını bir kez daha belirtmeden edemeyeceğim)
\"Sizin gibi düşünenler sayesinde haber bölümü eminim daha aktif olacaktır.\"
:)mutlaka...
\"kendinizce olmasını istediğiniz konuları bizlerle paylaşın\"
bireyselllikten ziyade olması gerektiğince olmalı galiba...
ilginize teşekkürler
sevgiyle...
erdinç
Bizden Biri


Şehir: antalya
Adı: erdinç
Mesaj: 118
Ö.M.
Ynt: Önerileriniz
08 Mart 2008 Cumartesi Saat: 11:43


(zarar değil çizgi meselesi...)Bahsettiğiniz bu çizgide siteye katılımlarınızı şahsen merakla bekliyorum.Umarım bu elit düşüncelerinizle bizleri aydınlatmaya devam edersiniz.Şimdiden çok teşekkür ediyorum.(bu acitasyon yada sitem değil buyrun bakalım görelim sizin katılımlarınızı destekleyelim, eleştirelim)
ahra
Eski Üye


Şehir: ankara
Adı: sevil
Mesaj: 14
Ö.M.
Ynt: Önerileriniz
09 Mart 2008 Pazar Saat: 21:35


onur duyarım...
gulbekyahya
Yeni Üye


Şehir: Ankara
Adı: yahya
Mesaj: 1
Ö.M.
Ynt: Önerileriniz
12 Mart 2008 Çarşamba Saat: 21:02


aslında forumda haber bölümü yapılabilir..çünki şuan abhazyanın durumundan fazla kimsenin haberinin oldğunu sanmıyorum
crazy
Eski Üye


Şehir: istanbul
Adı: abdurrahman
Mesaj: 11
Ö.M.
Ynt: Önerileriniz
06 Ocak 2009 Salı Saat: 21:57


dikkat ediyorum ortalarda pek üye yok bazen bir kaç ziyaretçi oluyor;üyeleri foruma çekmek ve katılımı sağlamak çok önemli.Bir anket hazırlanabilir ve sitede neler görmek istiyorsunuz diye sorulup çıkan sonuçlara göre içerikler eklenebilr.Anasayfada yeralacak bir anketin bu topikten daha işlevsel olacağı kanaatindeyim.Uzun iş,verimli sonuç alınmaz denirse naçizane önerilerim;mutlaka program download bölümü olmalı çünkü pc=program,ayrıca resimli program anlatımları da arama motorlarında sitenin pagerankini arttırmasının yanında yeni üyeler kazandırabilir,varolan üyelerin siteyi kullanma alışkanlıklarını olumlu açıdan etkileyebilir.Bir diğer önerim,üyelere toplu mesajlarla ve anasayfadan forumdaki yenilikler,yni mesajlar sürekli iletilmeli.Bu site foto upload sitesi olmak özelliğinden bir an önce kurtulmalıdır!Ana sayfada ilgi çekecek bir chat alanı oluşturulmalı.Özellikle forumun işlevselliği arttırlmalı.Mesajlar arasında aylar var.Flash müzik kutuları konularak üyelere geniş bir şarkı arşivi dsağlanmalı.
Şimdilik bunlar,umarım dikkate alınır!Herkese iyi geceler.
Sayfa: [1]  
Sadece Üyelerimiz Mesaj Yazabilirler.

Yazılım,tasarım,kodlama,programlama Muhammet ÇELİK 2007
Anasayfa | Hakkında | Albüm | Makale | Şiir | Video | Mesaj | İletişim
Çerkez Müzikleri Çerkez İsimleri Çerkez Adetleri Çerkez Radyo Çerkez Sohbet Çerkez Chat Çerkez Şiir Çerkez Resimler
Tüm hakları saklıdır. Chelick Firma ekle