Site Ana Sayfa> Altıkesek Köyü Forumları>>>Genel Konular >>>Sosyal güvencesi olmayan dul bayanlara 250 TL maaş
Gönderen Mesajlar
gcoskun

Moderator


Şehir: Mucur
Adı: Coşkun
Mesaj: 130
Ö.M.
Sosyal güvencesi olmayan dul bayanlara 250 TL maaş
07 Mart 2012 Çarşamba Saat: 13:05

Mesaj Değiştirildi.
Değiştirilme Tarihi: 07 Mart 2012 Çarşamba Saat: 13:07, Değiştiren: gcoskun

Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ve eşi vefat eden hanımlara Nisan ayından itibaren 250 lira maaş ödemesi başlayacak.
Başvurular İl Merkezlerinde Valilikler İlçelerde Kaymakamlıklar bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına mart ayı içinde yapılacak.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının eşi vefat eden kadınlar için başlattığı maaş ödeme sisteminde sona gelindi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın talimatıyla ödenecek tutar 250 lira olarak tespit edildi. Eşi vefat eden kadınlara destek amacıyla başlatılan projede Türkiye genelinde 1,5 sene inceleme yapıldı. Hükümetin isteğiyle, Boğaziçi Üniversitesinin yaptığı tespitlerde eşini kaybeden herhangi bir sosyal güvencesi olmayan hanımlara maaş önerisi çıktı. Önerinin görüşülmesinin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan her bir kadın için 250 lira maaş ödenmesi talimatı verdi.
İLK ÖDEME NİSANDA DAHA SONRA İKİ AYDA BİR 500 LİRA
Eşini kaybeden ve çocuklarına bakmak zorunda kalan kadınların mart ayı boyunca sisteme girişleri yapılıyor. Bunun için sigortasız bulunmayan ve eşi vefat edenler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuracak. İlk ödeme nisan ayında her bir kişi için 250 lira olarak verilecek. Arkasından iki ayda bir ödeme yapılacak. Eşi olmayan hanımların hesaplarına iki ayda bir 500 lira maaş yatırılacak. Eşini kaybeden ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından maaş alacak kadın sayısı 100 bin ile 150 bin arasında değişiyor.

İhtiyaç sahiplerine önemle duyurulur......


Sponsor Bağlantılar

BU KONUYU PAYLAŞIN

Share |

Sayfa: 1  
Sadece Üyelerimiz Mesaj Yazabilirler.

Yazılım,tasarım,kodlama,programlama Muhammet ÇELİK 2007
Anasayfa | Hakkında | Albüm | Makale | Şiir | Video | Mesaj | İletişim
Çerkez Müzikleri Çerkez İsimleri Çerkez Adetleri Çerkez Radyo Çerkez Sohbet Çerkez Chat Çerkez Şiir Çerkez Resimler
Tüm hakları saklıdır. Chelick Firma ekle