Site Ana Sayfa> Altıkesek Köyü Forumları>>>Genel Konular >>>önceki yaşam
Gönderen Mesajlar
suleyman
Bizden Biri

Adı: suleyman
Ö.M.
önceki yaşam
28 Ekim 2010 Perşembe Saat: 13:38

bundan önceki yaşamlarınızda neydiniz kimdiniz merak ediyormusunuz?

Sponsor Bağlantılar

BU KONUYU PAYLAŞIN

Share |

setenay

Moderator

Adı: SETENAY
Ö.M.
Ynt: önceki yaşam
29 Ekim 2010 Cuma Saat: 09:28

Mesaj Değiştirildi.
Değiştirilme Tarihi: 29 Ekim 2010 Cuma Saat: 10:52, Değiştiren: setenay

Genelinde ? olan konu başlıkları açıyorsunuz. Bu konuyla ilgili haberleri yıllardır tv.lerde izledik. Ben kendi adıma söyleyeyim bundan önce başka bir hayatta yaşamımız olduğu konusuna inanmıyorum. Açıkcası bu konu hakkında hiç bir araştırmam da olmadı.
suleyman
Bizden Biri

Ö.M.
29 Ekim 2010 Cuma Saat: 16:12

Şimdi neysek önceki yaşamlarımızdada oyduk.Yani bundan önce başka bir şey değildik.Katrilyonlarca yıl önce internette sizinle bu konuşmayı dahi yaptık.
gene katriyonlarca yıllar önce bir kaç defa doğduk yaşadık öldük dirltildik hesaba çekildik cennete veya cehenneme gittik.
bu olaylar dördüncü uzayda (yedi tane uzay vardır)Bulunan Alemi Misalde oldu.Bu yaşamlar hafızzamızdan silindi sadecee ibret alalım diye bir kaç hadise aklımızda kaldı zamanı gelince bu olaayla karşılaşırız vee bunu daha önce yaşadığımızı hissederiz /De ja wu)
setenay

Moderator

Ö.M.
02 Kasım 2010 Salı Saat: 11:53

Mesaj Değiştirildi.
Değiştirilme Tarihi: 02 Kasım 2010 Salı Saat: 11:57, Değiştiren: setenay

Açıkcası nerede okuduğumu tam hatırlayamıyorum ama aklımda kalanıyla söyleyeyim Evren gelişim sürecinde cahil insanlar ve idealist düşünürlerin, mantık dışı düşüncelerinin yanısıra çarpıklıkları maddeye ilişkin bilginin yetersizliği nedeniyle, gözleyebildiğimiz ve gözleyemediğimiz her şeyin nedenini madde ötesi varlıklarda ararlarmış. Dolayısıyla açıklaması yapılamayanın yaratılması ve düzenlenmesinde ilk nedeni, tanrı adını verdikleri madde ötesi bir güçte ararlarmış.Sonuç olarak basit yoldan her şeyin açıklaması yapılmış sayılırmış. Birde bu evrenin içinde dediğiniz şekilde yaşanmış ve bitmiş bir hayat sonra tekrar başlamış...???
suleyman
Bizden Biri

Ö.M.
03 Kasım 2010 Çarşamba Saat: 17:12

Setenay hanım
Yazılarıma ilgi duymanız beni memnun etti.Fakat anlattıklarınıza katılmıyorum.Şöyleki;Evet dediğniz gibi insanların çoğu anlayamadıkları konuları madde ötesi veya metafiziğe yükleyerek kenara çekildiler.gerçi hala öyle.Bu konular hakkında yazı yazan alimler Kur'ana Hadislere ve icma'ya baş vurarak kitaplarını yazmışlardır.Yani boş değildir.Pozitif bilim dediğimiz matematik.fizik,kimya,farmakoloji,tıb vd.Ayni Kur'an gibi allah kelamıdır.Çünkü İlk insan ve ilk peygamber Hz.Adem ve eşi dünyaya indirildiklerinde Allah Hz.Ademe on cilt (suhuf)Kitap indirdi.O kitaplarda din bilgilerinin yanı sıra bahsettiğim bilimlerde vardı.Çünkü Dünya cennet gibi değil.Bu gezegende yaşayabilmesi için bu bilgilere ihtiyaç var.
setenay

Moderator

Ö.M.
08 Kasım 2010 Pazartesi Saat: 12:59

Ne kadar zorlasamda bazen mantığımın almadığı şeyler de ortaya çıkıyor.
suleyman
Bizden Biri

Ö.M.
09 Kasım 2010 Salı Saat: 16:50

Aslında mantık zorlanmaz hiç bir zaman..Kur'anın allah sözü olduğuna.Peygamberlerin Muhbiri .Sadık (Doğru sözlü)olduğuna dolaaysıyla Hz Muhammedin Hadislerinin doğru olduğuna.<icmai ümmette Yani Sahabelerin doğru sözlü olduklaına Kur'an ve sünnetten ayrılmayacaklarına inanan ve allahın kadiri mutlak yani her şeye gücü yeten olduğuna inanan birisinin mantığı zorlanmaz ama bunları ilk defa duuyan birinini şaşırmasıda gayet doğaldır.
Bunları ilk okuduğumda bende hayret etmiştim
Sayfa: 1  
Sadece Üyelerimiz Mesaj Yazabilirler.

Yazılım,tasarım,kodlama,programlama Muhammet ÇELİK 2007
Anasayfa | Hakkında | Albüm | Makale | Şiir | Video | Mesaj | İletişim
Çerkez Müzikleri Çerkez İsimleri Çerkez Adetleri Çerkez Radyo Çerkez Sohbet Çerkez Chat Çerkez Şiir Çerkez Resimler
Tüm hakları saklıdır. Chelick Firma ekle