Site Ana Sayfa> Altıkesek Köyü Forumları>>>Öneri, İstek ve Şikayetleriniz >>>slm
Gönderen Mesajlar
candaripa
Yeni Üye

Adı: adem
Ö.M.
slm
24 Kasım 2009 Salı Saat: 00:03

oncelıkle bu sıteyı kuranların ellerıne saglık cok guzel olmus. arkadaslarla tanısma olanagı saglamanız ve sıteye uye olmadan ıcerıklerın gosterırmemesını rıca edıyorum.

Sponsor Bağlantılar

BU KONUYU PAYLAŞIN

Share |

İsmail ÇELİK

Administrator

Adı: İsmail
Ö.M.
Ynt: slm
25 Kasım 2009 Çarşamba Saat: 13:49

Merhaba,
Sitemizin büyük bir bölüm içeriği tüm ziyaretcilere açıktır. Ama bazı bölümler güvenlik nedeni ile ve kişiye özel bölümlerden dolayı üyelere özel bölümlerdir.
Sitemizde bir çok bölümde tanışma alanı mevcuttur. Forum, sohbet odası , özel mesaj bölümü bunlara örnektir.
şebnem
Yeni Üye

Adı: melek
Ö.M.
06 Aralık 2009 Pazar Saat: 13:20

arkadaşlar selam bende yeni üye oldum ne nasıl oluyo pek anlıyamadım apsuva arkadaşlar varmı
koparal
Banlandı

Bizden Biri

Adı: ........
Ö.M.
17 Aralık 2009 Perşembe Saat: 17:54

Mesaj Değiştirildi.
Değiştirilme Tarihi: 22 Aralık 2009 Salı Saat: 04:42, Değiştiren: koparal
Banlandı

su kenarı yokta dağlı olmazmı?abşu su kenerı demek,aşkharu dağ etekleri demek dağ eteklerinden kabul edersen ben varım.Kafkasyada karadeniz kıyılarını batı sayarsak,hazar denizine doğru olan kısımda doğu geçer.Yani doğulu ve batılı şeklinde düşünürsek,batıdakilere abhaz,lehçeleri abşuva, doğudakilere ise Abazin,lehçeleri aşuva ve aşkarowa bu diller arasında lehçe dediğimiz ayırım yalnızca bir harf eksikliği veya fazlalığıdır yada harf değişikliğidir.Türkyede yerleşim ise kafkasyada kim nasıl bölgede yaşamışsa türkiye'de o şekle özen göstermişlerdir.Yani doğuluyu doğuya batılıyıda batıya yerleştirdiler.Abşuwa aradığınzaman batıya aşuwa veya aşkaruwa aradığın zanmanda doğuya bakmak gerekir.Aslında bu iş çok karışık kimse yerinde durmuyormuş,kimse yerini beğenmiyormuş,Ailesini alıp istediği yere gitmek yasak askerlere vur emri bile verilmiş.Geceleri kaçan kaçmış batıya yerleşenlerde hastalık yayılmış bazıları denize yakın yerleri terk etmişler doğuya kaçmışlar. Aslında sen yanılmadın buralardada abşuwa vardırda ne olduğunu unutmuşlardır.İnsanlar can derdine düşmüşler bunları kim aklında tutardıki.İlk 20 sene yaşama mücadelesi verdiler torpilliler biraz daha iyi durumdalardı yani ailelerinden osmanlı hanedanında tanıdıkları olanlar paşa maşa gibi yani.
candaripa
Yeni Üye

Adı: adem
Ö.M.
17 Aralık 2009 Perşembe Saat: 20:16

mrb sebnem zanedersen apsuva fazla yok bu sıtede ama ahakuytra.comda apsuva cok
Sayfa: [1]  
Sadece Üyelerimiz Mesaj Yazabilirler.

Yazılım,tasarım,kodlama,programlama Muhammet ÇELİK 2007
Anasayfa | Hakkında | Albüm | Makale | Şiir | Video | Mesaj | İletişim
Çerkez Müzikleri Çerkez İsimleri Çerkez Adetleri Çerkez Radyo Çerkez Sohbet Çerkez Chat Çerkez Şiir Çerkez Resimler
Tüm hakları saklıdır. Chelick Firma ekle