Site Ana Sayfa> Altıkesek Köyü Forumları>>>Genel Konular >>>Çözümsüz ailede yetişen bireyler.(koparal kaçar)
Gönderen Mesajlar
anadoluray
Banlandı

Bizden Biri


Şehir: ............
Adı: ..............
Mesaj: 67
Ö.M.
Çözümsüz ailede yetişen bireyler.(koparal kaçar)
11 Ekim 2008 Cumartesi Saat: 18:43

Mesaj Değiştirildi.
Değiştirilme Tarihi: 11 Ekim 2008 Cumartesi Saat: 18:57, Değiştiren: anadoluray
Banlandı

Çözümsüz aile.

İçdünyaları gelişmemiş,utanca boğulmuş bireylerden oluşur.Bireylerin birbirini koşullu sevdikleri ailedir.Sorunların çözümünde kalıplaşmış insan paradiğması kullanılır.Mükemmelçilik esasdır.Yapılan her işte,söylenen her sözde kişinin mükemmel olması beklenir.Herşey göstermeliktir.Kişinin kendi gerçeğinin hiçbir değeri yoktur.Yaşamla ilgili temel duyguları karamsarlık ve çözümsüzlüktür.
Kişiler içlerinden geldiği gibi davranamaz.kişinin özünden gelen duygu,düşünce ve davranışların ifadesi yasaktır.Örneğin;kişi içinden geldiği gibi şarkı söyleyemez,kahkaha atamaz,gidip birini kucaklayamaz.En baskın olduğu ailedir.Kişinin çevresindekilere güveni olmadığı için herkesi konrol eder,denetler.
"Konuşmak yasaktır"anlayışının olduğu ailedir.Kimse aile içi kuralları ve çözümsüzlüğü eleştiremez.
Beş temel özgürlüğü inkar eder.Kızgınlıkların ve kırgınlıkların sürdürülmesinin olağan olduğu ailedir."Tavşan dağa küsmüş dağın habari olmamış"sözü bu gerçeği doğrular.Güvensizlik içindedir.Yüzeysel anlamda herkes birbirine güvenir gibi davranırama gerçek anlamda kimse kimseye güvenmez."Babana bile güvenmeyeceksin"anlayışı hakimdir.
Kimseden saygı ve gerçek sevği görmedikleri için,kimsenin kendine yardım edeceğine inanmayan kişiler yetişir.Yardım etmek isteyenlere "Mutlaka bir art niyeti vardır"diye bakar.Bir özveride bulunmak istediği zaman "Ben eneyimiyim?"tarzında bir soruyla yaklaşır.Yada "bana ne!"diyerek sorumluluktan kaçar.
Kişinin kendi gerçeği sürekli inkar ettiği için,kendi duyğularına ve düşüncelerine güvenemeyen bireyler yetiştirir.Başkalarının alğılamaları,duyguları,düşünceleri onun gerçeğinin yerine geçer."Robot"gibi dıştan denetimli olur.Zamanla kendi duyğu ve düşüncelerinden kopar ve başkalarının gerçeğini yaşar.El,alem ne der?anlayışı yaşamını yönetir.Otoriter bir anlayışla yetiştikleri için,çözümsöz insan davranışların sergileyen bireylerin olduğu ailedir.
Bunlar:kızgın insan,küskün insan,gergin insan,saldırgan insan,bağnaz(yobaz)insan,tutkunluğu,bağımlılığı olan vs....


Sponsor Bağlantılar

BU KONUYU PAYLAŞIN

Share |

İsmail ÇELİK

Administrator


Şehir: Kayseri
Adı: İsmail
Mesaj: 212
Ö.M.
Ynt: Çözümsüz ailede yetişen bireyler.(koparal kaçar)
12 Ekim 2008 Pazar Saat: 10:56


Merhaba koparal abi,
Bu yazıyı da bahsettiğin durumlar benim izlenimlerime göre kesinlikle bizim toplumumuza uyan durumlar değildir. Yani çözümsüz aile buysa çözümlü aile anlatılanlara göre amerikan aile sistemini tarif etmektedir.
anadoluray
Banlandı

Bizden Biri


Şehir: ............
Adı: ..............
Mesaj: 67
Ö.M.
Ynt: Çözümsüz ailede yetişen bireyler.(koparal kaçar)
12 Ekim 2008 Pazar Saat: 22:47

Mesaj Değiştirildi.
Değiştirilme Tarihi: 12 Ekim 2008 Pazar Saat: 22:55, Değiştiren: anadoluray
Banlandı

Merhaba !

Herkes aynı şeyi düşünse, kimse başka şey düşünmez sözü gerçek bir söz, bunu taktir edersin.Bundan üç sene önce saadet'tin yiyeni küçük yaşta kaçıp istanbula geldi. burada anlatacağım utanca boğulur kelimesini izah etmek.kaçırma sebebiyle savcılıklıta uğraşıken kızın babasına ulaşmam gerekiyordu. telefonu olmadığından ilk damadını aradım. dedimki savcılık acilen köye yakın jandarma karakoluna dilekçe versin deniliyor, hemen ilet.tamam dedi telefon'u kapattı. Bir gün bekledik bir şey yok, ikigün bekledik bir şey yok, tekrar aradım ne oldu? dedim neden dilekçe vermedi? abi dedi utandım söyleyemedim. İlk yazında başlangıç satırım biraz ağır oldu fakat yumuşatacak bir kelime bulamadım.Yaşanan gerçekleri satırlara dökünce ağırlaşıyor.
Sayfa: 1  
Sadece Üyelerimiz Mesaj Yazabilirler.

Yazılım,tasarım,kodlama,programlama Muhammet ÇELİK 2007
Anasayfa | Hakkında | Albüm | Makale | Şiir | Video | Mesaj | İletişim
Çerkez Müzikleri Çerkez İsimleri Çerkez Adetleri Çerkez Radyo Çerkez Sohbet Çerkez Chat Çerkez Şiir Çerkez Resimler
Tüm hakları saklıdır. Chelick Firma ekle