Site Ana Sayfa> Altıkesek Köyü Forumları>>>Genel Konular >>>birlik kolay görünmüyor
Gönderen Mesajlar
anadoluray
Banlandı

Bizden Biri

Adı: ..............
Ö.M.
birlik kolay görünmüyor
09 Haziran 2008 Pazartesi Saat: 23:32

Kafkas kökenli insanlarımızın ruh birliğinden yoksun olmaları,kafkasyada sürekli işğal edilen bir çoğrafyadan birlik olunmaz inancı doğduğundan dolayıdır.çerkes prenslerinin kız kardeşlerini rus prensleriyle evlendirmeleri ve bu çerkes prenslerinede bir bölge verilmeleri rusyadan parasal destek almaları bu durumu kolaylaştırdı.kafkasyada öğle kölelik vardırki kendi milletini köle edinme sistemidir. bir ingiliz bir ingilizi köle edinemediğinden bügün amerika doğmuştur.kendi milletinden köle edinen topluluklar doğmaz ölür.
çerkesler kabile şeklinde yaşamayı ve takılmış lakaplarıyla övünmeyi çok severler.Bügünkü çoğrafyaya bakıldığında sayısız bayrak vardır herkabilenin bir bayrağı var gibi.Biz kafkas göçmenleri için bir vatan vardır türkiye cumhuriyetidir artık buradan kovsalar gitmeyiz giderim diyenlerde yalancıdır.Yanılmıyorsam nazım hikmet için çerkes diyorlar bu şair memleketim memleketim diye diye ölmüş diye yazarlar.edip albayrak bir proğramda bir şiirini bestelemiş .bu şair zaten vatanına gitmiş hanği vatan özlemi çekiyor anlamadım.demekki biz türkiye vatandaşıyız.

Sponsor Bağlantılar

BU KONUYU PAYLAŞIN

Share |

setenay

Moderator

Adı: SETENAY
Ö.M.
Ynt: birlik kolay görünmüyor
17 Haziran 2008 Salı Saat: 17:03

Açmış olduğunuz konunun içinde sıraladığınız düşünceleriniz bence her biri ayrı tartışılması gereken başlıklar içerir. Doğru yanları vardır ama konu başlığınızın içeriğini sadece bu düşüncelere bağlamanız ve yargılamada bulunmanız (artık buradan kovsalar gitmeyiz giderim diyenlerde yalancıdır, demekki biz türkiye vatandaşıyız vs.) gibi herkesin aynı saptamalarda bulunacağı fikrinde değilim.
anadoluray
Banlandı

Bizden Biri

Ö.M.
18 Haziran 2008 Çarşamba Saat: 03:29

Mesaj Değiştirildi.
Değiştirilme Tarihi: 19 Haziran 2008 Perşembe Saat: 20:51, Değiştiren: anadoluray
Banlandı

istanbul bağlarbaşındaki kafkas kültür derneği sovyetler birliği dağıldığında bir heyecan yaşadı,herkesi bir dönme hayali sardı. ben o zamanlar çok gençti fakat bunun hayal olduğunu bilirdim.sonra oraya giderim diyenler orada yaşayan çerkesleri suçlamaya başladılar bir bahane örnek verirsem şöyle müslüman diğiller müslümanlığa çağırdık buzdalaplarımızda domuz eti var biterse düşünürüz demişler buna benze suçlamalar .açtığım konunun halı ipliği gibi parça parça olduğunu farkındayım aynı ebatta olduğu içinde bağlamak kolay olduğunuda biliyorum.kafkasyayıda hep halı ipliğine benzetirim.çocukken halı ipliklerini biribirine bağlardık halı bittiğinde 2 şer metre uzunluğunda ipler artar bu iplerle uçurma ipi yapardık eninde sonunda bir bağdan çözülürdü kopmazdı fakat çözülürdü.kopmazdı fakat çözülürdü.
setenay

Moderator

Adı: SETENAY
Ö.M.
27 Haziran 2008 Cuma Saat: 16:02

DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAMIŞ VE CEVAP YAZMIŞSINIZ TEŞEKKÜRLER
anadoluray
Banlandı

Bizden Biri

Ö.M.
06 Ağustos 2008 Çarşamba Saat: 02:34

Mesaj Değiştirildi.
Değiştirilme Tarihi: 06 Ağustos 2008 Çarşamba Saat: 02:38, Değiştiren: anadoluray
Banlandı

Bağırmana gerek yok setanay kardeş.Yazı yazana bağırmak kolay kimsenin yazdığı yok yazanada bağırıp çağırıyorsun.
Sayfa: 1  
Sadece Üyelerimiz Mesaj Yazabilirler.

Yazılım,tasarım,kodlama,programlama Muhammet ÇELİK 2007
Anasayfa | Hakkında | Albüm | Makale | Şiir | Video | Mesaj | İletişim
Çerkez Müzikleri Çerkez İsimleri Çerkez Adetleri Çerkez Radyo Çerkez Sohbet Çerkez Chat Çerkez Şiir Çerkez Resimler
Tüm hakları saklıdır. Chelick Firma ekle