Site Ana Sayfa> Altıkesek Köyü Forumları>>>Genel Konular >>>Uzunyaylada at koşturmaya varmısınız yokmusunuz?. ona göre at siparişimiz olacak
Gönderen Mesajlar
anadoluray
Banlandı

Bizden Biri

Adı: ..............
Ö.M.
..
23 Mart 2008 Pazar Saat: 18:16

Mesaj Değiştirildi.
Değiştirilme Tarihi: 02 Mart 2010 Salı Saat: 02:06, Değiştiren: anadoluray
Banlandı

..

Sponsor Bağlantılar

BU KONUYU PAYLAŞIN

Share |

afajij levent
Bizden Biri

Adı: Levent
Ö.M.
Ynt: Uzunyaylada at koşturmaya varmısınız yokmusunuz?. ona göre at siparişimiz olacak
24 Mart 2008 Pazartesi Saat: 00:25

Benim duydugum yayla hikayesi söyledir bunu hep anlatırlardı bızım köyde gulbeklerdenmıs galiba ismide yanilmiyorsam gulbek memet derlermıs bu admın baya bır surusu varmıs o zamanlarda suru cok oldugundan bızım koyun arazısıne genıstır bılenler bılr ama genede yetmıyormus memet beyde suru alıp dedıgımız yaylaya gıtmıs bu yaylalar bızım koye baya uzak suru ıle ile iki gunde zor varılır yaylaya varmıs yerlesmıs o yaylayada yakın olan köylervar bunlar tabi surunun oraya gelmesını ıstememısler ve jandarmaya sıkayet etmısler jandarma müfrezesi gelmis cadırın önune memet agayı sormus adamları haber vermıs jandarma geldı dıye memet bey hıc istifini bozmadan derler carın cadıra gelsın demıs jandarma komutanı ıcın neyse jandarma gelır selamın aleykum aleykumselam mevzuya gırer ıste hakkında sıkayet var burdan gıdecen memet bey derkı ben burdan gıderım ancak 3 sarttan bırını yerıne getırırsen öle gıderım der ve soyler 1 bu surumum barınacagı yayılacagı bır yer gosterın gıdım 2 yada benım columum cocumun ailemin gecimini saglayın ben gene gıdım ücüncüdede derki bir top bez ve bir kalıp sabun getırttırır ve derki bu sabunla yıkar bu bezle kefenlersen ben burdan böyle cıkarım der jandarma komutanının nutku tutulur ve haklısından baska bısey dıyemez ve bıze musade der memet bey karnınızı duyurmadan bırakmam der ve hemen adamlarına kuzuları kestırır ve bır guzel jandarmaları doyurur ve yolcu eder ve ve 8 10 seneye kadar bu yaylalar bızım köyundu sonra devlet elkoydu onlar satıyor simdı ihale ile önceden muhtarlık secımlerı cok kıyaslı gecerdı bu yaylalar yuzunden benım bıldıgımde böyledır saygilar

anadoluray
Banlandı

Bizden Biri

Adı: ..............
Ö.M.
.........
24 Mart 2008 Pazartesi Saat: 02:48

Mesaj Değiştirildi.
Değiştirilme Tarihi: 02 Mart 2010 Salı Saat: 02:06, Değiştiren: anadoluray
Banlandı

..........
Sayfa: 1  
Sadece Üyelerimiz Mesaj Yazabilirler.

Yazılım,tasarım,kodlama,programlama Muhammet ÇELİK 2007
Anasayfa | Hakkında | Albüm | Makale | Şiir | Video | Mesaj | İletişim
Çerkez Müzikleri Çerkez İsimleri Çerkez Adetleri Çerkez Radyo Çerkez Sohbet Çerkez Chat Çerkez Şiir Çerkez Resimler
Tüm hakları saklıdır. Chelick Firma ekle