Site Ana Sayfa> Altıkesek Köyü Forumları>>>Çerkez Yemekleri-Site Mutfağı >>>ÖZEL ÇİN ÇAYI
Gönderen Mesajlar
setenay

Moderator

Adı: SETENAY
Ö.M.
ÖZEL ÇİN ÇAYI
21 Şubat 2008 Perşembe Saat: 13:49

Arkadaşlar bu çay tarifini kerim arkadaşımız deryayla bana vermişti,tarifi bir deneyin çok güzel oluyor demişti. Kerimde bu tarifi buraya yazacaktı ama unuttu sanırım, ben yazayım size. Ben denedim gerçekten değişik bir tat.Deryada deneyecekti ama, malum rahatsızlığından dolayı fırsatı olmamıştır.

Tarife geçeyim hemen
1 adet sallama poşet çay (lipton)yada tercihinize kalmış
2 tatlı kaşığı bal
2 dilim limon
1 dilim portakal
1 dilim elma
Hazırlanışı: Suyu iyice kaynatacaksınız Bardağın içine sıcak suyu ve diğer malzemeleri ekleyeceksizniz.(Büyük fincan bardakla hazırlarsanız daha iyi olur.

Afiyet olsun,,,eğer yanlışım varsa kerimciğim sen düzeltirsin.

Sponsor Bağlantılar

BU KONUYU PAYLAŞIN

Share |

güpse
Bizden Biri

Adı: Derya
Ö.M.
Ynt: ÖZEL ÇİN ÇAYI
21 Şubat 2008 Perşembe Saat: 16:09

Setenay; bensiz çaymı içecektiniz.Bak 5 çayına yetiştim.
Güzel bir tarife benziyor, sende denemişin.Seninde dediğin gibi benim vaktim olmadı yapamadım.Ama en kısa zamanda deneyeceğim.
Kerim neden sen yazmadın, hani sen yazacaktın?Ellerine sağlık Setenay.Sende olmasan kerim bize unutturacaktı galiba.
sapsıg54
Eski Üye

Adı: kerim
Ö.M.
Ynt: ÖZEL ÇİN ÇAYI
28 Şubat 2008 Perşembe Saat: 07:39

arkadaşlar çok özür diliyorum siteye giremdim uzun zamandır doğru siteye ben yazıcaktım fakat internete pek giremedim bu aralar baktım seteney benden önce davranmış valla tarifte bir yanlışlık yok yalnız bu tarifi bardakta diilde ismi aklıma gelmiyor çaydanlıklar olur camdan hani kahve felan koyarlar bayanlar günlerde oyle bir şeyde hazırlarsanız hem görünüş olarakta güzel durur hepinize şimdiden afiyet olsun diyorum...
Sayfa: 1  
Sadece Üyelerimiz Mesaj Yazabilirler.

Yazılım,tasarım,kodlama,programlama Muhammet ÇELİK 2007
Anasayfa | Hakkında | Albüm | Makale | Şiir | Video | Mesaj | İletişim
Çerkez Müzikleri Çerkez İsimleri Çerkez Adetleri Çerkez Radyo Çerkez Sohbet Çerkez Chat Çerkez Şiir Çerkez Resimler
Tüm hakları saklıdır. Chelick Firma ekle