Site Ana Sayfa> Altıkesek Köyü Forumları>>>Genel Konular >>>Kendi kusurlarımızı görmezden gelmeyelim..
Gönderen Mesajlar
veyseldündar
Yeni Üye

Adı: veysel
Ö.M.
Kendi kusurlarımızı görmezden gelmeyelim..
15 Ocak 2008 Salı Saat: 09:39

Arkadaşımdan gelen ve beğendiğim bu yazıyı sizinle paylaşmak istedim.

Adamın biri karısının artık eskisi kadar iyi işitmediğinin farkına varmış.Fakat karısını incitmeden bu durumu anlamak istiyormuş.Adam hemen doktorunu arayıp karısını nasıl incitmeden onu test edebileceğini sormuş.Doktor;'yapman gereken şu:Karından 40 adım uzakta dur ve konuşma tonunda ona bişey söyle.Cevap alamazsan adımını 30 a düşür tekrar sor.Yine cevap alamazsan 20 ye düşür ve sor.Bu işlemi cevap alana kadar tekrarla'demiş.Adam akşam eve gelince doktorun dediği gibi 40 adım uzakta durup'Karıcım akşam yemekte ne var'demiş.Fakat yanıtı alamamış.30 adım uzaklıktan tekrar sormuş yine cevap alamamış.20 adım uzaklıktan tekrar sormuş yine cevap alamamış.Nihayetinde karısına çok yaklaşıp tekrar sormuş'karıcım yemekte ne var?'Kadın şu cevabı vermiş:Hayatım beş kez sordun,bu da benim beşinci cevabım.Akşama yemekte tavuk var.
((Hayatta başkalarında olduğunu sandığımız kusurlar bizim içimizde,hayatımızda olabilir.Biraz daha dikkat ve hoşgörü..............))

Sponsor Bağlantılar

BU KONUYU PAYLAŞIN

Share |

setenay

Moderator

Adı: SETENAY
Ö.M.
Ynt: Kendi kusurlarımızı görmezden gelmeyelim..
15 Ocak 2008 Salı Saat: 13:22

Tanrı kusurları çift gözlü bir heybeye doldurmuş, kendi kusurlarımızı heybenin bir gözüne, başkasının kusurlarını ise heybenin diğer gözüne, ve insanoğlu da kendi kusurları olan gözünü sırtına, başkasının kusurları dolu olan kısmını ise önüne gelecek şekilde, heybeyi boynuna asmış.

Işte bu yüzden; Başkalarının kusurlarını sürekli görür ve acımasızca eleştiririz. Sıra kendi kusurlarımıza geldiğinde hep görmezden geliriz.
İsmail ÇELİK

Administrator

Adı: İsmail
Ö.M.
15 Ocak 2008 Salı Saat: 14:22

eski bir çin atasözü derki dünyada kusursuz iki insan vardır. Biri ölmüştür, diğeri de doğmamıştır.
güpse
Bizden Biri

Adı: Derya
Ö.M.
15 Ocak 2008 Salı Saat: 15:44

Güzel bir paylaşım.Elinize sağlık.Çuvaldınız kendimize, iğneyi başkasına batırmalıyız.Ama biz herzaman tersini yapıyoruz.
Salıcakla kalın...
gcoskun

Moderator

Adı: Coşkun
Ö.M.
19 Ocak 2008 Cumartesi Saat: 15:43

BAŞKALARININ DÜŞÜNCELERİNE VE FİKİRLERİNE NE ZAMAN SAYGI DUYMAYI ÖGRENİKSEK İŞTE O ZAMAN KUSUR ZANNETTİĞİMİZ ŞEYLER TEFERRUATTAN ÖTEYE GEÇEMEZ.
Sayfa: 1  
Sadece Üyelerimiz Mesaj Yazabilirler.

Yazılım,tasarım,kodlama,programlama Muhammet ÇELİK 2007
Anasayfa | Hakkında | Albüm | Makale | Şiir | Video | Mesaj | İletişim
Çerkez Müzikleri Çerkez İsimleri Çerkez Adetleri Çerkez Radyo Çerkez Sohbet Çerkez Chat Çerkez Şiir Çerkez Resimler
Tüm hakları saklıdır. Chelick Firma ekle