Bugün : 25 Mart 2019

Üye Ol
Şifremi unuttum

Üye Bilgileri

Online Ziyaretçi: 5
Online Üye: 0
Online Yönetici: 0

Toplam Üye: 1717
Son Üye: Meluha

Online Üyeler:
Şu An Online Üye Yok
Hoşgeldiniz Ziyaretçi!
IP Adresiniz: 18.208.211.150
Üye olmak için Buraya tıklayabilirsiniz.

Toplam Hit : 59982786
Toplam Tekil Hit : 19908129
Site Kuruluş Tar : 11.05.2007

TRT Çerkeslere televizyon kanalı açmalı mı ?

Evet
Hayır

Toplam Oy: 4786
[Sonuçlar]
Köy Muhtarı
Muhtar İsim: Mehmet YILDIZ
Ev Tel : 0352 531 10 10
Cep Tel: 0505 855 55 98
Anı Başlığı : TÜRKİYE PARTİSİ
İsim : Saim
Soyisim : TUÇ
İçerik :

Sponsor Bağlantılar

Genel Başkanı Sayın Abdüllatif ŞENER'i, İstanbul Kafkas Kültür Derneği (06.04.2010 günü) ağırlamış ve Sayın Şener: "İktidara geldiğimizde Abhazya'nın bağımsızlığını tanıyacağız" demiş...

Kırklı yıllarda, Kayseri duvar dibi hocaları camiden çıkmış, ülknin nasıl düzeleceği konusunda sohbet ediyorlarmış. Herkes birşeyler söylüyor fakat Haceyfen-dinin biri hiç konuşmuyormuş! Zorlamışlar: "Ne deyim" demiş, "Hani o bizim hoşlanmadığımız Çerkes'ler varya, ne zaman onlar bu memleketi idare eder hale gelirse işte o zaman bu memleket düzelir" demiş!.. Bu Haceyfen-di bir şeyin farkındadır: Her şeyin çıkar ve para olmadığının!

Türkiye'de her şeyin satın alınabileceği anlayışı yaygındır. Siyasetin ümit bezirganlığı olarak değerlendirildiği, yalan söylemeden, harcama yapmadan, dini ve ideolojık eğilimlere sapmadan iktidar olunamayacağını bilenler, dürüst ve işilikli insanlar kolay-kolay siyasete girmezler.

Türkiye'de Siyaset yanlış finanse edilmektedir. Bu kadar çıkar çatışmasının, bu kadar manevi yozlaşmanın, bu kadar bağrışmanın yaygın olduğu bir ortamda Sayın Şener'in değil iktidar olması bu kirliliği bir nebze azaltabilmesi bile ülke için büyük hizmet ve başarı olur.

Abhazya'nın tanınması konusu ise: Sovyet Sisteminin dağılışından sonra Demirel Hükümetinin oluşturduğu Türkiye dış politikasının çökmesi anlamına gelir ve AK PARTİ Hükümetinin söyleyipte başaramadığı M. Kemal'in "Yurtta sulh, cihanda sulh" ilkesine uygun bir hareket bulunulmuş olur. Sayın A. Şener'e gönülden başarılar diliyorum.

Saim Tuc, Bic'ra


BU KONUYU PAYLAŞIN

Share |

Gönderme Tarihi : 05.05.2010
Anı Hit : 1337Gönderilen anılar,fıkralar,yazılar vs. yazarının sorumluğu altındadır. Kesinlikle site yönetimini bağlamaz.
Yorum Gönderilmemiş..
Yorum Göndermek için Üye Olmanız Gerekmektedir..