Bugün : 21 Ocak 2019

Üye Ol
Şifremi unuttum

Üye Bilgileri

Online Ziyaretçi: 4
Online Üye: 0
Online Yönetici: 0

Toplam Üye: 1717
Son Üye: Meluha

Online Üyeler:
Şu An Online Üye Yok
Hoşgeldiniz Ziyaretçi!
IP Adresiniz: 3.80.55.37
Üye olmak için Buraya tıklayabilirsiniz.

Toplam Hit : 59781263
Toplam Tekil Hit : 19809159
Site Kuruluş Tar : 11.05.2007

TRT Çerkeslere televizyon kanalı açmalı mı ?

Evet
Hayır

Toplam Oy: 4784
[Sonuçlar]
Köy Muhtarı
Muhtar İsim: Mehmet YILDIZ
Ev Tel : 0352 531 10 10
Cep Tel: 0505 855 55 98
Anı Başlığı : GÜZEL GÖRMEK
İsim : İsmet
Soyisim : Boran
İçerik :

Sponsor Bağlantılar

GÜZEL GÖRMEK
Allah'ın varlığına, birliğine,eşsiz kudretine delalet eden üç önemli organdan, işitme,görme anlamayı sağlayan kalp ve beyin. İnsanın dış dünyasıyla temasını sağlayan en yararlı üç araç,Bunların anatomik yapıklarını açıklamamıza gerek yok.Çünkü bunu bilenler, İlahi sanatın yüceliğini görebilmektedirler. Bilindiği gibi,işitme görmeye yardımcı olur. Bu ikisi de kalbin dimağın anlamasını, eşrefülmahlukat olan insanın diğer iç ve dış organların çok ince bir plana göre işlediği, her organın diğeriyle olan bağlantısı ve görevleri başlı başına bir mucizedir.
Göz,bazı zekaların penceresi,bazılarının dürbünü ve bazılarını aynasıdır.Arif Nihat Asyalının dediği gibi" örümcek ne havada ne suda ne yerde idi hakkı görmeyen gözlerdeydi
Hayat üniversitesi diploma vermeyen bir üniversitedir. Her gün ders alınacak o kadar olaylar oluyor ki bunlardan hepimiz faydalanmalıyız.
İnsanın çevresinde gördüğü tüm güzellikler,Allah'ın üstün ve benzersiz yaratma gücünün delilleridir.
Hayata, hadiselere ve insanlara hep ibret gözüyle bakabilsek her şeyde bir güzellik ve Gerçekler görebiliriz. Hz. Muhammed (sav) Yolda giderlerken yanında birileri bir köpek leşi hakkında hoşnutsuzluklarını açıklamaları üzerine, yüce Peygamberimiz konuya pozitif yönden yaklaşarak .
Ama dişleri ne güzel derYunus ise, benim bir karıncaya bakışım uludur der.
Buffon da Rabbimin eserleri niçin bu kadar mükemmeldir. Çünkü her eser bir bütündür demekle yüce yaratıcının haşmetine işaret etmektedir.
Alfred Vigny de "hiçbir insana rastlamadım ki onda öğrenilecek bir şey olmasın
Cahanning, okumasını bilirsen her insanın bir kitap olduğunu görürsün
Bakabildikten sonra,her şeyde bir ibret vardır.
Hayatı farklı pencereden görebilmek için bir hikâye anlatılır.
Bir gün Newyork'ta bir grup iş arkadaşı yemek molasında dışarıya çıkar. Gruptan biri Kızılderili'dir. Yolda yürürken insan kalabalığı, siren sesleri, yoldaki iş makinelerinin çıkardığı gürültü ve korna sesleri arasında ilerlerken, Kızılderili kulağına cırcır böceği sesinin geldiğini söyleyerek cırcır böceği aramaya başlar. Arkadaşları bu kadar gürültünün arasında bu sesi duyamayacağını, kendisinin öyle zannettiğini söyleyip yollarına devam ederler
Aralarında birisi inanmazsa da onunla aramaya devam eder. Kızılderili yolun karşı tarafına doğru yürür. Arkadaşı da onu takip eder. Binaların arasındaki bir tutam yeşilliğin arasında gerçekten bir cırcır böceği bulurlar. Arkadaşı Kızılderili'ye "senin insanüstü güçlerin var, bu sesi nasıl duydun?" diye sorar Kızılderili ise bu sesi duymak için insanüstü güçlere sahip olmaya gerek olmadığını söyleyerek, arkadaşına kendisini takip etmesini söyler. Kaldırıma geçerler ve Kızılderili cebinden çıkardığı bozuk parayı kaldırımda yuvarlar. Birçok insan bozuk para sesini duyunca sesin geldiği tarafa bakarak kendi ceplerinden düşüp düşmediğini kontrol eder. Kızılderili arkadaşına dönerek:
- Önemli olan nelere değer verdiğin ve neleri önemsediğidir. Her şeyi ona göre duyar, görür ve hissedersin.

İSMETBORAN


BU KONUYU PAYLAŞIN

Share |

Gönderme Tarihi : 21.08.2010
Anı Hit : 1727Gönderilen anılar,fıkralar,yazılar vs. yazarının sorumluğu altındadır. Kesinlikle site yönetimini bağlamaz.
Yorum Gönderilmemiş..
Yorum Göndermek için Üye Olmanız Gerekmektedir..