Bugün : 13 Kasım 2018

Üye Ol
Şifremi unuttum

Üye Bilgileri

Online Ziyaretçi: 5
Online Üye: 0
Online Yönetici: 0

Toplam Üye: 1711
Son Üye: buracan315

Online Üyeler:
Şu An Online Üye Yok
Hoşgeldiniz Ziyaretçi!
IP Adresiniz: 54.80.45.31
Üye olmak için Buraya tıklayabilirsiniz.

Toplam Hit : 59578411
Toplam Tekil Hit : 19712702
Site Kuruluş Tar : 11.05.2007

TRT Çerkeslere televizyon kanalı açmalı mı ?

Evet
Hayır

Toplam Oy: 4774
[Sonuçlar]
Köy Muhtarı
Muhtar İsim: Mehmet YILDIZ
Ev Tel : 0352 531 10 10
Cep Tel: 0505 855 55 98
Anı Başlığı : 30 Ağustos Zaferi
İsim : İSMET
Soyisim : BORAN
İçerik :

Sponsor Bağlantılar

30 AĞUSTOS ZAFERİ

Şanlı tarihini altın sayfalarla süsleyen Müslüman Türk Milleti’nin unutulmaz zaferinden 30 Ağustos Zafer Bayramının 86. yıldönümünü idrak ediyoruz.
1071’de kazanılan Malazgirt Zaferini müteakip Anadolu’ya ayak basışımızdan itibaren, düşmanlarımızın Türk Milleti’ne karşı her alandaki saldırıları devam edegelmiştir.
Bu saldırılar, Haçlı Seferleri ile başlayıp yüzyıllarca sürmüş ve Osmanlı Devleti’nin çökmesi ile sonuçlanan 1.Dünya Savaşından sonra yapılan Mondros Mütarekesi ve Sevr Anlaşmaları ile topraklarımız düşmanlar tarafından istila edilmişti.
Bu istilayı ve taksimi asla kabul etmeyen kahraman ecdadımız; topyekûn bir mücadeleye atılmak zorunda kaldılar. Tarihe Türk İstiklal Savaşı olarak geçen bu büyük mücadelenin tek hedefi, Türk İstiklalinin ve Türk Vatanının düşmandan kurtarılmasından ibaretti.
Hürriyet; ancak savaş meydanlarında kazanılan zaferle elde edilebilir. Yüce Allah, vatan ve hürriyet yolunda mücadele ederken izlenmesi gereken yolu şu şekilde bildirmektedir; “Sizinle savaşanlara karşı Allah yolunda siz de savaşın. Ancak aşırı gitmeyin. Çünkü Allah aşırı gidenleri sevmez.” (Bakara 190)
“Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz.” (Ali İmran 139)
Yokluklar içinde ve en zor şartlarda; üzerine saldıran düşmanlara karşı, tarihte benzeri görülmemiş bir destan yazan Müslüman Türk Milleti’nin savaş meydanındaki kahramanlığını ve azmini Başkumandan Mustafa Kemal şöyle anlatıyor:
“Karşılıklı siperlere arasında mesafemiz sekiz metre idi. Yani ölüm muhakkak. Birinci siperdekiler hiç biri kurtulamadan kâmilen şehit düşüyor, ikinciler onların yerine geçiyor. Fakat ne kadar imrenilecek bir itidal ve tevekkülle, biliyor musunuz? Şehit olanı görüyor, üç dakikaya kadar şehit olacağını biliyor, en ufak bir fütur bile getirmiyor, sarsılmak yok. Okuma bilenler ellerinde Kur’an-ı Kerim, cennete gitmeye hazırlanıyorlar. Bilmeyenler Kelime-i şahadet getirerek yürüyorlar. Bu, Türk askerindeki imanı ve ruh kuvvetini gösteren şayan-ı hayret ve şayan-ı tebrik bir misaldir.”
30 Ağustos Zaferi Türk topraklarını işgal; Türk Milleti’nin de asla esir edilemeyeceğini, Türk Bayrağı’nın gönderden indirilemeyeceğini ve Ezan-ı Muhammedi’nin gök kubbemizde dindirilemeyeceğini bütün dünyaya ilan eden kutsal bir zaferdir.
Bu zafer; namusumuzu ve mukaddes değerlerimizi düşman saldırılarından kurtarmakla kalmamış, esaret altında bulunan diğer Müslüman Milletlere de ilham kaynağı olmuştur.
Bizi hür yaşatan, sayısız nimetleri yanında canımızdan aziz bildiğimiz güzel vatanımızı bize bahşeden yüce Rabbimize sayısız hamd-ü senalar olsun. Bu vesile ile canlarını feda ederek milletimize hür bir vatan bırakan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyoruz.


BU KONUYU PAYLAŞIN

Share |

Gönderme Tarihi : 26.08.2008
Anı Hit : 1197Gönderilen anılar,fıkralar,yazılar vs. yazarının sorumluğu altındadır. Kesinlikle site yönetimini bağlamaz.
Yorum Gönderilmemiş..
Yorum Göndermek için Üye Olmanız Gerekmektedir..